HeaDShoT
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

HeaDShoT

 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Tutorial 100 FPS

In jos 
AutorMesaj
teLOVEsc




Mesaje : 66
Puncte : 192
Data de inscriere : 06/07/2012

Tutorial 100 FPS Empty
MesajSubiect: Tutorial 100 FPS   Tutorial 100 FPS Icon_minitimeVin Iul 06, 2012 10:55 am

100 FPS ¬ tutorial ¬
Comenzile in consola sunt urmatoarele :
Code:
fps_max 101
cl_updaterate 101
cl_cmdrate 101
rate 25000

Fps max are rolul de a forta fps-urile in 100
pe cand cele cu rate favorizeaza disparia chocke-ului si a loss-ului (chestii legate de ping)


Acum stiu ca multi au scris in consola fps_max 100 si nu le-a sarit de 60
Code:
net_graph 3
net_graphpos 2

cu aceste doua comenzi puteti verifca cate fps-uri aveti prima e pentru afisarea cea mai stand a fps-urilor/chocke/loss
iar ultima e fixarea acelui chenar de date in centrul ecranului jos.
pentru cei care vor sa duca acel chenar sus pot folosi comanda : grap TAB 570 (pe rezolutie 800x600), pentru alte rezolutii mai mare cresteti numarul in 710 pana va incadrati.


Acum daca va gasiti printre acei jucatori care desi au calculatoare performante sau acceptabile dar totusi au 60 de fps, voi explica atat pentru Nvidia cat si pentru ATI pasii de dezactivare a optiunii "vertical sync" (sincronizarea asta verticala e standard setata pe 60 de fps in placile video, dezactivarea ei nu va afecta cu nimic placa video si va permite trecerea pe 100 de fps)
Pentru Nvidia :
Code:
1)Click dreapta pe desktop -> Proprietati -> Settings -> Advanced -> acum cautati in chenarele de sus unde scrie numele placii voastre insotit in general de o iconita verde -> apoi dati start la nvidia control panel -> 3D settings -> undeva va scrie Basic Settings, Selectati Advanced Settings -> in lista de setari in jos va fi Virtual Sync , el va fi Aplication Controled, selectati-l ca Force Off. Placile mai vechi care nu au 3D Settings, cautati Performance and Quality Settings, Apoi tot asa de pe basic settins treceti pe Advanced settings si faceti acelasi lucru, iar daca apare Vertical Sync pe Applicatation Controled, atunci debifati si puneti-l manual pe Off.
Cautati pe http://www.nvidia.co.uk/Download/index.aspx?lang=en-uk sau http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx cel mai nou driver al placii voastre. Odata terminate setarile, dati ok. Intrati in cs(daca erati deja in el, iesiti si intrati din nou) si scrieti comenzile spuse mai sus.


Pentru Ati radeon:
Code:
1)Click dreapta pe desktop -> Proprietati -> Settings -> Advanced -> acum cautati in chenarele de sus unde scrie numele placii voastre insotit in general de o iconita rosie -> Intrati in Control Panelul Placii video (de obicei la ATI are denumire de Catalyst) -> Daca va apare un wizzard ce va intreaba daca sa folositi Basic Settings sau Advanced, sa Selectati Advanced, in caz a aveti Basic settings in chenarul placii video in stanga jos in colt daca apare Advanced dati click pe el (caci inseamna ca sunteti pe Basic), daca apare Basic lasati asa ca inseamna ca sunteti pe Advanced. -> cautati in 3D settings si puneti vertical sync-ul pe Off.
Desi am si nvidia si ati ca placi, am pus doar screenuri cu nvidia, caci la ati la mine nu gasesc vertical sync-ul si imi merge in 100 de fps de cand am bagat placa in calculator.
Indiferent de placa sa selectati : High Performance la Image Settings.
Sus In jos
 
Tutorial 100 FPS
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Tutorial AntiCSDoS
» Tutorial Steam Fara Bani
» Tutorial instalare server cs 1.6 pe linux 47-48 Steam&Non-St
» Tutorial instalare dproto Windows & Linux ( 0.9.87 )
» Tutorial Server Counter Strike 1.6 NonSteam(linux)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
HeaDShoT :: Counter Strike 1.6 :: Tutoriale Cs-
Mergi direct la: